KATİP Programı İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi’nde Başladı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yürütülen Kamu Görevlileri ve Akademisyenler Türkçe İletişim Programı (KATİP) başladı. 30 farklı ülkeden gelen ve ülkelerinde diplomat, ataşe, subay, akademisyen, gazeteci, uzman araştırmacı, kamu görevlisi, tercüman ve avukat olarak görev yapan 40 kursiyer, İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi’nde Türkçe eğitimine başladı.

Brezilya, Cezayir, Çad, Etiyopya, Amerika Birleşik Devletleri, Gambiya, Filistin, Kolombiya, Kenya, Liberya, Litvanya, Makedonya, Madagaskar, Myanmar, Sırbistan, Romanya, Moğolistan, Sudan, Somali, Venezuela, Slovakya, Sırbistan, Kamerun, Gürcistan, Yemen, Mısır, Mozambik, Ürdün, Tayvan, İran ve Gine’den gelen KATİP bursluları, İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi’nde 10 ay boyunca Türkçe öğrenecek.

Program, Türkçe öğretiminin yanı sıra kursiyerlerin Türkiye’yi yakından tanıması ve Türkiye ile sürdürülebilir bağlar kurmasına yönelik olarak pek çok kültürel faaliyet, kurum ziyareti, tarihi ve turistik yerlere geziler gibi etkinlikleri de kapsamaktadır.